Ürün Yelpazemiz;

   * Prefabrik Tek Katlı ve Çift Katlı Konutlar
   * Yayla Evleri
   * Sosyal Tesisler
   * Çelik Kontrüksiyon
   * Yaşam Konteynerleri
   * Şantiye Binaları
   * Fabrika ve depo binaları hangar vb.
   * Amerikan çelik bina

Özetle Prefabrik Nedir?

   * Depreme dayanıklı
   * Maksimum Isı ve ses izalasyonu
   * Ekonomik
   * Doğa dostu
   * Tamiri kolay
   * Taşınabilir
   * Alternatif projeler
   * Çok kısa sürede teslim

 

PREFABRİĞİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TEKNİK ÖZELLİKLER

1.DIŞ VE İÇ DUVARLAR: Duvarlar, iki yüzü 1250 x 2500 x 8 mm ebatlarında çimentolu yonga levha arasına 44 mm kalınlığında yüksek yoğunlukta polisitiren sert köpük yerleştirildikten sonra preslenerek elde edilir. Duvar kalınlığı 60 mm' dir.Bina yüksekliği =2,5m.

2.KAPILAR: Dış kapı, baskılı sac  levhadan  olup 85x197 ölçülerinde ve silindirik tipi kilittir.İç kapılar;80x202ve 70x202 ebatlarında Amerikan kapı ve silindirik  tipi kilit sistemidir.
3.PENCERELER : Çift cam ,PVC S6000 serisidir.Standart 100x120  ve 60x40  ebatlarındaki ölçülerin  dışında tasarım  doğrultusunda ölçüler değişebilir.

4. TAŞIYICI SİSTEM : Kutu profilden elde edilen çatı makası ve GALVANİZE  sac olan özel profilden elde    edilen kolonlar ile ahşap aşıklardan meydana gelen çelik iskelet taşıyıcı vazifesi görür. Bina boyunca her 125 cm' de bir çelik makas vardır. Bağlantıları cıvata ve somun ile sağlanmıştır. Defalarca sökülüp tekrar monte özelliğine sahiptir

5. TAVAN KAPLAMASI : Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan izolasyonu 80 mm kalınlığında cam yünü ile yapılır . Çatı makasları altındaki  asma tavan omegalarına form verilir.Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir.

6. ÇATI KAPLAMASI : Ahşap aşıklar üzerine çakılacak şekilde ayarlanmış 0,50 trapez galvaniz sac ile kaplanmaktadır. Çatı kaplaması plastik contalı çivilerle aşıklara tespit edilir. Binanın uzun kenarlarında 20 cm genişliğinde GALVANİZE  sacdan bükülmüş saçak vardır. PVC yağmur dereleri ve inişleri takılmaktadır.

7. BOYA : İç duvarlarda  ve tavanda plastik  boya , metal yüzeyler çift kat astar,çift kat sentetik yağlı boya,dış betopan akrilik  dış cephe boyasıdır.

8. ELEKTRİK TESİSATI : Tüm tesisat TSE'li PVC kablo  kanalı ile  dışardan döşenir.Anahtar ve prizler  sıva üstüdür ,aydınlatma elemanları TMS armatürdür.Elektrik Pano ve Sayaç yoktur.

9. SIHHİ TESİSAT : Temiz ve pis su tesisatı PVC esaslı borudur.Bütün su tesisatı  sıva üstüdür.Vitrifiye  elemanları ve aksesuarlar TSE'li malzemedir. Pis su ve temiz su tesisatı bina dışına  çıkarılıp bırakılır.

10. TEFRİŞ : Tefriş amaçlı yapının içerisinde herhangi malzeme firmamız tarafından karşılanmaz . (Banyo,mutfak dolapları vb.)

Prefabrik Konutların Diğer Konutlara Göre Avantajları
1. İsteğe göre her türlü yerleşim ve kullanım amacına uygulanabilir.
2. Kısa zamanda ,hızlı ve çabuk yapılır.
3. Defalarca sökülüp, istenilen yere montajı yapılabilir.
4. İsteğe göre özel tasarımlar, modern, estetik, yeni projeler üretilebilir.
5. İmalat fabrikalarda yapılıp, montajı kısa sürede yerinde tamamlanıp teslim edilir.
6. Çevreyi kirletmeden, tahribat yapmadan montajı tamamlanır.
7. Vinç gerektirmez, ürünlerimiz hafif prefabrike yapılardır.
8. Özel temel gerektirmez, verilen projeye uygun basit grobeton yeterli olur.
9. Dubleks binalarda demirli radye temel hazırlanması yeterlidir.
10.İsteğe göre değişik seçenekli malzemeler kullanılabilir.

Copyright © 2009 Desingn by Arel Bilişim